Erzincan Güncel

Erzincan Valisi Aydoğdu, kentteki asayiş olaylarının düşüşte olduğunu belirtti:

"2024 yılında meydana gelen toplam asayiş olayları sayısında, 2023 yılı mayıs ve haziran dönemine göre yüzde 4,3, 2023 yılının ilk 6 aylık dönemine göre ise yüzde 6,5 düşüş gerçekleşti"

Erzincan - Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, kentteki asayiş olaylarının düşüşte olduğunu belirterek, "2024 yılında meydana gelen toplam asayiş olayları sayısında, 2023 yılı mayıs ve haziran dönemine göre yüzde 4,3, 2023 yılının ilk 6 aylık dönemine göre ise yüzde 6,5 düşüş gerçekleşti." dedi.

Vali Aydoğdu, kentte yaşanan emniyet ve asayiş olaylarına ilişkin valilikte düzenlediği basın toplantısında, kentin huzur ve güvenliğini koruma konusundaki kararlılıklarının devam edeceğini söyledi.

Suçların tasniflerine göre yüzde 100'e yakın başarı sağladıklarını ifade eden Aydoğdu, "Takibi gereken olaylarda aydınlatma oranı yüzde 100, millete ve devlete karşı işlenen olaylarda aydınlatma oranı yüzde 100, topluma karşı işlenen suçlarda aydınlatma oranı yüzde 98,73, kişilere karşı işlenen suçlarda aydınlatma oranı yüzde 99,51'dir." dedi.

Aydoğdu, son iki ayda göçmen kaçakçılığına yönelik kent genelinde 36 operasyon yapıldığını, 78 göçmenin yakalandığını belirterek, yakalanan 14 insan kaçakçısının da adli makamlara sevk edildiğini anlattı.

Kentteki terör ve uyuşturucu operasyonlarına da değinen Aydoğdu, şöyle konuştu:

"Mayıs ve haziran aylarında 160 terör operasyonu gerçekleştirildi. 2024 yılının ilk 6 ayında ise toplam 371 operasyon gerçekleştirildi. Ayrıca uyuşturucuyla mücadele kapsamında 2024 yılı mayıs ve haziran aylarında ilimiz genelinde toplam 43 operasyon yapılmış, icra edilen bu operasyonlar sonucunda 59 şüpheli adli makamlara sevk edilmiştir. İlimiz genelinde son iki ay içerisinde 50 kaçakçılık operasyonu icra edilmiş olup, bu operasyonlar kapsamında yakalanan 70 şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Aydoğdu, kent genelinde son iki ay içerisinde, 923 bin 885 kişinin sorgulandığını ifade ederek, yapılan bu sorgulamalar neticesinde arama kaydı bulunan 471 kişinin yakalandığını dile getirdi.

Kentte 2024 yılı mayıs ve haziran aylarında yapılan çalışmalarda ise 1309 asayiş olayının meydana geldiğini ve bu olaylardan 1287'sinin aydınlatıldığını söyleyen Aydoğdu, "2024 yılında meydana gelen toplam asayiş olayları sayısında, 2023 yılı mayıs ve haziran dönemine göre yüzde 4,3, 2023 yılının ilk 6 aylık dönemine göre ise yüzde 6,5 düşüş gerçekleşti. 2024 yılı son iki ayı içerisinde toplam 79 olay meydana gelmiş, bu olaylardan 72 tanesi aydınlatılmıştır. İlimiz genelinde son iki ay içerisinde yapılan trafik uygulamalarında ise 201 bin 823 araç kontrol edilmiştir. 2023 yılı aynı dönemine göre kıyaslandığında 2024 yılında kontrol edilen araç sayısında yüzde 35 artış sağlanmıştır." diye konuştu.

Erzincan Valisi Aydoğdu, kentteki asayiş olaylarının düşüşte olduğunu belirtti1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Erzincan, Göçmen, Kaçakçılık, Operasyon gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir