Erzincan Sağlık

Erzincan'ın ilçe hastanelerinde "Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Değerlendirmesi" yapıldı

Erzincan'ın ilçe hastanelerinde ve Aile Sağlığı Merkezlerinde "Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Değerlendirmesi" yapıldı.

Erzincan'ın ilçe hastanelerinde ve Aile Sağlığı Merkezlerinde "Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Değerlendirmesi" yapıldı.

Erzincan - Erzincan İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada, "Tüm bebekler ve çocuklar sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir. Emzirme ise bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir. Emzirmenin korunması, özendirilmesi, desteklenmesine ve hatalı emzirme uygulamalarının önlenmesine yönelik olarak 'Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı' yürütülmektedir." denildi.

Bu program kapsamında Halk Sağlığı Hizmetleri ÇEKÜS biriminde görevli Ebe Nilay Yaşar ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Ulusal Değerlendirmecisi Ebe Burcu Genç tarafından, tüm ilçe hastaneleri ve Aile Sağlığı Merkezlerinde "Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Değerlendirmesi" yapıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Erzincan, Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir