Erzincan Güncel

Erzincan'ın aşçılık bölümü öğrencileri aşçılık yarışmasında 2. oldu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu aşçılık bölümü öğrencileri Bodrum'da düzenlenen Uluslararası Gastronomi Fest Bodrum 2024 Üniversitelerarası Aşçılık Yarışmasında "En İyi Üniversiteliler" kategorisinde 2. oldu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu aşçılık bölümü öğrencileri Bodrum'da düzenlenen Uluslararası Gastronomi Fest Bodrum 2024 Üniversitelerarası Aşçılık Yarışmasında "En İyi Üniversiteliler" kategorisinde 2. oldu.

Erzincan - Aşçılık bölümü hocalarından Öğretim Görevlisi Seyhan Özdokur'un mihmandarlığında yarışmaya katılan öğrenciler, Helin Yıldırım, Eren Şimşek, Parsa Abbasi moleküler gastronomi, füzyon mutfak ve fine daning yöntemlerini uygulayarak Türk mutfağını modern gastronomi adı altında yeniden yorumladılar.

Yarışmada ödül alan reçeteler ise başlangıç yemeğinde midsa, ana yemekte afiad ve tatlı olarak da tirileç adlı tatlıyı yorumladılar.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ali Yıldırım, Erzincan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir