Erzincan Çevre

Erzincan'dan Tunceli'ye 15 saatlik muhteşem gezi

Erzincan'da bir araya gelen çeşitli meslek gurubundan 14 kişi, Tunceli'nin Ovacık ilçesine 15 saat süren bir gezi gerçekleştirdi.

Erzincan'da bir araya gelen çeşitli meslek gurubundan 14 kişi, Tunceli'nin Ovacık ilçesine 15 saat süren bir gezi gerçekleştirdi.

Erzincan - Erzincan'ın Çağlayan Beldesi, Tatlısu köyünün Çat yaylasından yola çıkan 14 kişilik ekip, Tunceli'nin Ovacık ilçesi Şahverdi köyünde gezilerini sonlandırdı. Yaklaşık 30 kilometrelik parkuru 15 saatte tamamlayan doğaseverler, yürüyüş boyunca denk geldikleri boz ayı ve şamua yaban keçilerinin yanı sıra dağ gölleri ve şelaleleri de görme fırsatı yakaladı. Karlı zirvelerde zaman zaman mola vererek dinlenen doğaseverler, yorgunluklarını dağ göllerinde yüzerek attı.

Doğaseverlerden Cengiz Urtekin, Doktor Zafer Küçüksu, Serkan Tanrıverdi ve Suat Aktaş, yürüyüş esnasında muhteşem bir doğaya, yaban hayatına ve göllere tanıklık ettiklerini bu eğlenceli anları da kaydetme fırsatı yakaladıklarını belirttiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Erzincan, Kilometre, Ovacık, Tunceli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir