Erzincan

Erzincan'da "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık" eğitimi verildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü personeline, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen eğitmen eşliğinde "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık" eğitimi verildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü personeline, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen eğitmen eşliğinde "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık" eğitimi verildi.


Erzincan - Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığınca imzalanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı" protokolü çerçevesinde İçişleri Bakanlığınca kadına yönelik şiddetle mücadeleye yönelik eğitim seferberliği başlatıldı.


Bu çerçevede kahvehane, kıraathane, kuaför, berber, taksi durakları, organize sanayi bölgeleri, İş Geliştirme Merkezleri (İŞGEM) ve fabrikalar, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım araçları, havalimanı, gar ve otogarların bekleme alanları, stadyum, spor salonları, hipodrom vb. yerlerde, üniversite şenlik, program ve diğer etkinliklerinde, yerel festival ve panayırlarda, pazar yerleri ve alışveriş merkezlerinde, esnaf, sanayi, ticaret, ziraat, şoförler vb. oda teşkilatlarında ve birliklerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, sinema ve tiyatro salonlarında, halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve meydanlar ile cuma günleri camii giriş ve çıkışlarında yapılacak eğitimler ile en az 5 milyon erkeğe ulaşılması hedefleniyor.


Bu manada Eğitim Şube Müdürlüğü eğitim salonunda, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü erkek personeline, Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen eğitmen eşliğinde "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık" eğitimi verildi. Kaynak: İHA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı, Erzincan, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Festival, İçişleri Bakanlığı, Spor, Tiyatro ve Erzincan'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir