Erzincan Güncel

Erzincan'da 44 bin 785 öğrenci karne sevinci yaşadı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören 20 milyondan fazla öğrenci, bugün karnelerini alarak 3 aylık yaz tatiline adım atıyor. 5 Şubat'ta başlayan ikinci dönem, bugün sona eriyor ve çalacak son zille birlikte öğrenciler uzun bir araya giriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören 20 milyondan fazla öğrenci, bugün karnelerini alarak 3 aylık yaz tatiline adım atıyor. 5 Şubat'ta başlayan ikinci dönem, bugün sona eriyor ve çalacak son zille birlikte öğrenciler uzun bir araya giriyor.

Erzincan - 2023-2024 eğitim-öğretim yılında, 20 milyon öğrenci ve 1,2 milyona yakın öğretmen 11 Eylül 2023'te ders başı yapmıştı. İkinci dönem ise bugün itibarıyla tamamlanıyor ve yaz tatili başlıyor.

2023-2024 eğitim öğretimin sona ermesi dolayısıyla Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulunda karne törenine katılan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, öğretmen, öğrenci ve velilere önemli mesajlar verdi. Vali Aydoğdu; Bir eğitim öğretim yılını daha başarıyla tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Her birinizi yürekten tebrik ediyorum. Bu karneler, akademik çabalarınızın birer yansıması olsa da gerçek başarı hayat yolculuğunda karşınıza çıkan engelleri aşma becerinizde saklıdır.

Mevlana'nın dediği gibi, "Her şeyin bir yolu vardır, ilmin yolu da sorup öğrenmektir." Sizler de daima sorgulayan, araştıran ve öğrenen bireyler olmalısınız.

Karnelerinizdeki notlar ne olursa olsun, önemli olan bu öğrenme aşkını ve gayretinizi kaybetmemenizdir.

Hayatta başarı, sadece derslerdeki başarınızla değil, insanlık değerlerine verdiğiniz önemle ölçülür. İyilik, dürüstlük, yardımlaşma ve hoşgörü gibi değerler, sizleri toplumda saygın bireyler yapacaktır. Büyüklerinizin sizlere aktardığı millî ve manevi miras, gelecekteki başarınızın teminatıdır.

Sevgili öğrenciler, sizler Türkiye'nin umudu, Erzincan'ın gururusunuz. Geleceğin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan sizlersiniz. Bu yüzden, öğrenmeye, gelişmeye ve en önemlisi iyi bir insan olmaya devam edin. Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun" dedi.

Tatil heyecanı yaşayan öğrencilere karnelerini ve karne hediyelerini, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal verdi.

Karne dağıtımın ardından çocuklar ille Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Bekir Aksun öğrenciler ile bol bol fotoğraf çekildiler.

Karneler verilirken, veliler de öğrencileri okul çevresinde bekleyerek yalnız bırakmadı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Akın Levent, Bekir Aksun, Belediye, Erzincan, Milli Eğitim Bakanlığı, Rektör, Şehit, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir