Erkek işine kadın eli değdi

Ağrı’da bir akaryakıt istasyonunda çalışan iki kadından biri olan Emine Kürkçü erkek mesleği olarak bilinen pompacılık işini yapıyor.

Erkek işine kadın eli değdi

’da bir akaryakıt istasyonunda çalışan iki kadından biri olan Emine Kürkçü erkek mesleği olarak bilinen pompacılık işini yapıyor.

Erkek işine kadın eli değdi6

Eline pompayı alıp Ağrı’da bir ilke imza atan Kürkçü, yakıt istasyonuna gelen müşteriler tarafından başlarda şaşkınlıkla karşılansa da sonradan bu işi yaptığı için takdir topladığını dile getirdi.

Erkek işine kadın eli değdi1

Yakıt istasyonunda kasiyerlik yaparak işe başladığını ifade eden Kürkçü, “Aslında bu işe severek başladım. Normalde markette çalışıyordum. Marketten sonra pompacılığa başladım. Kış ayları soğuk geçiyor ama her şeye rağmen severek yapıyorum. Bu işi sadece erkekler yapamaz, bayanlar da bu işi yapabilir. Görünce şaşırıyorlar. Baya tebrik topluyorum. Bazen bazı müşterilerimiz erkek sanıp kabaca konuşabiliyor. Sonradan özür diliyorlar” dedi.

Sadece erkek işi değil

Erkek işine kadın eli değdi2

Yaptığı işin sadece erkeklere yönelik olmadığını vurgulayan Emine Kürkçü, pompacı olarak çalıştığı yakıt istasyonunun kadınlar tarafından tercih edildiğini söyledi.

Erkek işine kadın eli değdi3

Kürkçü, “Bayan arkadaşlar da yapabilir, sadece ben değil. Ben işimden gayet memnunum. Bayanların yapabileceği bir iş. Sadece erkek işi değil yani” ifadelerini kullandı.

Erkek işine kadın eli değdi4

Yaptığı iş nedeniyle tebrik toplayan Emine Kürkçü, özellikle kadınlardan destek alarak hem sıradanlığın dışına çıkıp hem de kadınlar her işi yapamaz algısını değiştiriyor.(İHA)

Erkek işine kadın eli değdi5


Editörün Seçtikleri

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Yorum Ekle