Elazığ İl Pandemi Kurulu koronavirüs tedbirlerini açıkladı

ELAZIĞ (AA) - Elazığ İl Pandemi Kurulu, koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak ve yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirleri açıkladı.

Elazığ İl Pandemi Kurulu koronavirüs tedbirlerini açıkladı

ELAZIĞ (AA) - İl Pandemi Kurulu, koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak ve yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirleri açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye başkanı, askeri ve mülki erkan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda, yeni tip koronavirüs tedbirleri çerçevesinde bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi.

Koronavirüs salgınına karşı yürütülen çalışmalara ilave tedbirlerin alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Zorunlu haller dışında dışarı çıkılmamasını sağlamak üzere ilgili ekiplerin kontrol ve denetim yapması, çocukların market, pazar gibi kalabalık mekanlarda dolaşmasının geçici olarak yasaklanması, tüm iş yerlerinde, ödeme noktalarında, PTT, banka gibi kalabalık oluşmaması için gerekli tedbirlerin alınması, hijyene, sosyal mesafeye dikkat edilmesi gibi önlemlere uyulması kararlaştırılmıştır. Kamu kurum ve kuruluşlarında esnek veya uzaktan çalışma modellerinin uygulanması, geri dönüşüm malzemelerinin ilgili firma çalışanlarınca toplanılması ile geçici konteyner konaklama alanlarına zaruri iş ve hizmetler dışında misafir girişleri kısıtlanmıştır. Zaruri haller dışında ulaşım seferleri durdurulmuştur."Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Yorum Ekle