Elazığ'da "Vefa Sosyal Destek Grubu" 7 bin 701 aileye yardım eli uzattı

Elazığ'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan 7 bin 701 aileye hizmet verildi.

Elazığ'da "Vefa Sosyal Destek Grubu" 7 bin 701 aileye yardım eli uzattı

'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan 7 bin 701 aileye hizmet verildi.

Valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek" grubu, 112, 155 ve 156 destek hatlarına gelen çağrıları ivedilikle değerlendirerek yardım talebinde bulunan yaşlı bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrasında riskli grupta bulundukları için evlerinden çıkmaması istenen vatandaşlara yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında son 5 günde 7 bin 701 ailenin ihtiyaçları karşılandı.

Ekipler, destek hatlarına gelen çağrılar doğrultusunda 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yaşlı bireylerin ilaç, gıda, alışveriş ve bankamatikten maaşlarının çekilmesi gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını özveriyle sürdürüyor.Kaynak:AA

Elazığ'da Vefa Sosyal Destek Grubu 7 bin 701 aileye yardım eli uzattı 1


Editörün Seçtikleri

Gürbulak Sınır Kapısı’nın yeniden ticarete açılması ihracatçıları sevindirdi

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

Yorum Ekle