Ekiplerin de mahsur kaldığı bölgede yaşlı kadın 7 saatte hastaneye ulaştırıldı

Ekiplerin de mahsur kaldığı bölgede yaşlı kadın 7 saatte hastaneye ulaştırıldı

AĞRI (AA) - Ağrı'da yolu ulaşıma kapalı olan köyde sobadan etkilenerek zehirlenen ve tek başına yaşayan Çiçek Efendioğlu için paletli ambulansla yola çıkan ekipler, görüş mesafesinin düşmesiyle 2 saat mahsur kaldıkları bölgeden yaşlı kadını 7 saat sonra ha

AĞRI (AA) - Ağrı'da yolu ulaşıma kapalı olan köyde sobadan etkilenerek zehirlenen ve tek başına yaşayan Çiçek Efendioğlu için paletli ambulansla yola çıkan ekipler, görüş mesafesinin düşmesiyle 2 saat mahsur kaldıkları bölgeden yaşlı kadını 7 saat sonra hastaneye yetiştirdi.

Hamur ilçe merkezine 36 kilometre uzaklıkta olan Şehit mezrasındaki evinde yalnız yaşayan 65 yaşındaki Çiçek Efendioğlu, sobada yaktığı kömürün dumanından etkilenerek rahatsızlandı.

Efendioğlu'nun hastalandığı fark eden komşuları 112 Acil Sağlık görevlilerini arayarak yardım istedi.

Bölgede günlerdir etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan mezraya ambulansla gidemeyen ekipler, yaşlı kadını kurtarmak için paletli ambulansla harekete geçti.

Karakazan köyünü geçtikten sonra hasta kadının bulunduğu mezranın yoluna koyulan ekipler, bölgede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipiye yakalandı.

Bir süre sonra görüş mesafesinin sıfırlanmasıyla kar ve fırtınanın kapattığı yolu kaybeden ekipler, 2 saat boyunca arazide mahsur kaldı.

Efendioğlu'na ulaşmak için bir buçuk metre yüksekliğindeki karda yoğun çaba sarf eden ancak kar ve sis nedeniyle mezraya ulaşamayan ekipler, çareyi başka köye gidip vatandaşlardan yardım istemekte buldu.

Komşu köyden bir vatandaşın rehberliğinde yeniden yola koyulan ekipler mezraya ulaştıktan sonra, paletli ambulansa konulan Efendioğlu ve yakınlarını bekleyen başka bir ambulansa götürdü.

Ekiplerin de mahsur kaldığı 7 saatlik kurtarma çalışması, Efendioğlu'nun Ağrı Devlet Hastanesine ulaştırılmasıyla sona erdi.

Ekiplerin yardımına koşan ve onları mezraya ulaştıran Mehmet Ali Daşdemir, kar ve fırtına yüzünden bölgede yaşamın çok zorlaştığını söyledi.

saatte  7 - bölgede AĞRI Ekiplerinde kadın ulaştırıldı mahsur yaşlı hastaneye kaldığı 3

ulaştırıldı mahsur AĞRI  7 yaşlı kadın - Ekiplerinde kaldığı bölgede hastaneye saatte 1

yaşlı saatte kadın mahsur Ekiplerinde - hastaneye  7 ulaştırıldı AĞRI kaldığı bölgede 2

ulaştırıldı hastaneye bölgede - saatte kadın mahsur yaşlı 7 kaldığı  Ekiplerinde AĞRI 4

saatte AĞRI mahsur hastaneye yaşlı 7 Ekiplerinde ulaştırıldı bölgede kadın kaldığı  - 5

yaşlı AĞRI Ekiplerinde bölgede 7 hastaneye kaldığı -  kadın mahsur ulaştırıldı saatte 6

kadın hastaneye mahsur ulaştırıldı saatte Ekiplerinde 7 bölgede  kaldığı yaşlı AĞRI - 7

Ekiplerinde bölgede kaldığı saatte AĞRI - ulaştırıldı kadın mahsur hastaneye 7  yaşlı 8

AĞRI  hastaneye yaşlı ulaştırıldı kadın kaldığı Ekiplerinde 7 saatte - bölgede mahsur 9

saatte hastaneye 7 kaldığı yaşlı Ekiplerinde  kadın - bölgede ulaştırıldı mahsur AĞRI 10


Yorum Ekle