Tunceli Asayiş

Ekili alanı yine yıldırım vurdu: Köylülerin erken müdahalesi yangının büyümesini engelledi

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, yıldırımın düştüğü otluk alanda yangın çıktı. Köylülerin erken müdahale ettiği yangın, büyümeden söndürüldü.

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, yıldırımın düştüğü otluk alanda yangın çıktı. Köylülerin erken müdahale ettiği yangın, büyümeden söndürüldü.

Tunceli: Çemişgezek ilçesine bağlı Sarıbalta, Akçapınar ve Payamdüzü köyleri üçgenindeki arpa ve buğday ekili bölgeye yine yıldırım düştü. Alevleri gören köylüler, yangın yerinin çevresini pulluk marifetiyle, traktörle sürerek yangının daha fazla yayılmasını engelledi. Alevleri gören vatandaşların bilgi vermesi üzerine olay yerine itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yangını görenlerin tahminlerine göre, yaklaşık 50 dönüm ekili arazi zarar gördü. Yıldırım düşmesi sonucu çıktığı değerlendirilen yangınla jandarma ekipleri inceleme başlattı.

Öte yandan aynı bölgeye geçtiğimiz hafta da yıldırım düşmesi sonucu yangın çıkmıştı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Tunceli haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Tunceli Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Tunceli'nin dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Çemişgezek, itfaiye, Jandarma, Tunceli, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir