Edremit Belediyesinden deprem bölgesine yardım

Edremit Belediyesinden deprem bölgesine yardım

VAN - Van'ın Edremit Belediyesi, depremden etkilenen ve Malatya'daki insanlar için topladığı yardımları göndermeye devam ediyor.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan yardım kampanyası kapsamında 3. yardım tırı da dualarla deprem bölgesine gönderildi.

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, depremin yaşandığı saatten itibaren seferber olduklarını ve kısa sürede ilk yardım tırını bölgeye gönderdiklerini söyledi.

Depremden etkilenen insanların yanında olduklarını belirten Say, ''Bu tür felaketler bize dayanışmanın ve birlik olmanın ne denli önemli olduğunu göstermektedir. Dini, dili, ırkı ve mezhebi fark etmeksizin tüm vatandaşlarımız tek yürek olmuştur. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin yaşandığı tüm Türkiye'de Van da üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir. Başlatmış olduğumuz kampanya dahilinde vatandaşlarımızın yaptığı yardımlar yerine ulaştırılmıştır. Bu anlamda başta Edremit Belediyesi personellerimiz olmak üzere meclis üyelerimiz ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.'' diye konuştu.Kaynak: AA

Editörün Seçtikleri

Gürbulak Sınır Kapısında Araçlar dezenfekte ediliyor

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli

Almanya'daki ırkçı terör saldırısı kurbanı Gültekin'in cenazesi memleketi Ağrı'ya getirildi

Ağrı'da bir evde tarihi sikke ve objelerden oluşan 312 eser ele geçirildi

Doğu'nun "saklı cenneti" kış festivaliyle Çıldır'ı aratmayacak

Yorum Ekle