Erzincan Güncel

EBYÜ Diş Hekimliği Fakültesi ikinci mezunlarını verdi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 2023-2024 mezuniyet töreni düzenlendi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 2023-2024 mezuniyet töreni düzenlendi.

Erzincan - Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet törenine Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertunç Dayı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulmecit Kantarcı, Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Nadiye Özer, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Selahattin Yavuz, Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, öğretim elemanları ve öğrenci aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından müzik konseri ile başlayan programda ilk olarak fakülte birincisi Diş Hekimi Ayşenur Demir, konuşmasını yaptı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin mezunu olmaktan duyduğu mutluluğu kaydeden Demir, asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşları andı ve Diş Hekimliği Fakültesinin kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen Rektör Prof. Dr. Akın Levent'e teşekkürlerini iletti. 5 yıllık eğitim sürecinde kendilerine her türlü imkânı sağlayan hocalarına şükranlarını sunan öğrenci, ailelere ve öğrenci arkadaşlarına teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertunç Dayı, "İkinci mezunlarımızı vermenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bizlerde en az sizler kadar heyecanlı ve mutluyuz" dedi.

Dekan Dayı, Diş Hekimliği Fakültesinin kurulmasından bugüne kadar geçen sürede desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Akın Levent'e teşekkürlerini iletti. Daha sonra öğrencilere seslenen Dekan Dayı, "Bir sağlık neferi olmak, insanların yaşamına dokunarak onların mutluluğuna katkı sağlamak her takdirin üzerindedir. Bu kutsal görevinizin ne denli önemli olduğunu unutmadan her zaman motivasyonunuzu diri tutun" dedi.

Son olarak Diş Hekimliği Fakültesinin mezunlarını ve aileleri tebrik eden Dekan Dayı, öğrencilere bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, sağlık alanında hizmet veren biri olarak EBYÜ Diş Hekimliği Fakültesinin ikinci mezunların vermesinden duyduğu gururu ve mutluluğu belirterek konuşmasına başladı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Akın Levent "Mesleğinizin sizlere kattığı değeri sadece hekimlik yaparak değil aynı zamanda akademi camiası başta olmak üzere diğer alanlarda da yaşatmanızı istiyorum" dedi.

Konuşmasında Diş Hekimliği ilk mezunlarının DUS sınav başarılarına da dikkat çeken Rektör Levent, yen mezun öğrencilerimizin de aynı başarıyı göstereceği inancının tam dolduğunu belirtti. Son olarak Rektör Levent ailelerin öğrencilerin başarısında önemli bir payı olduğuna değinerek tüm mezun öğrencileri ve aileleri ile tüm akademisyenleri tebrik etti.

Protokol konuşmalarının ardından Doçent ünvanı alan fakülte öğretim üyelerinde cübbe giyme töreni yapıldı. Daha sonra dönem birincisi Diş Hekimi Ayşenur Demir'in mezuniyet kütüğüne isim plaketi çakmasının ardından başarı belgesi ve plaket takdimi yapıldı. Dönem ikinci ve üçüncüsü ile Diş Hekimliği 2023-2024 mezunlarına başarı belgelerinin verilmesinin ardından yemin töreni düzenlendi. Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni, kep atması ile sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Adem Başıbüyük, Akın Levent, Ali Ercan Ekinci, Ali Yıldırım, Erzincan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, İstiklal Marşı, Kenan Kurt, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Rektör gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir