Doğubayazıt'ta yol açma çalışmaları

Doğubayazıt'ta yol açma çalışmaları

AĞRI - 'nın Doğubayazıt ilçesinde etkili olan kar yağışıyla kapanan köy ve mezra yollarının açılması için İlçe Özel İdaresi ekiplerinin çalışması sürüyor.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde etkili olan kar yağışıyla kapanan köy ve mezra yollarının açılması için İlçe Özel İdaresi ekipleri çalışmasını sürdürüyor.

Doğubayazıt Özel İdare ekipleri, özellikle 2 bin 250 metre rakımıyla Türkiye'nin en yüksek göllerinden biri olan Balık Gölü çevresinde yer alan köy grup yolları ile kış aylarının çetin geçtiği Eskisu, Aktarla, Bezirhane, Sarıbıyık, Örmeli köyleri ve Samanlı ve Çay mezralarının ulaşıma açılması için yoğun çaba sarf ediyor.

İş makinesi operatörü Fecri Bayram, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgedeki köylerde kış şartlarının çetin geçtiğini söyledi.

Balık Gölü çevresindeki köy ve mezraların ilçe merkezine 60-70 kilometre uzaklıkta yer aldıklarını anlatan Bayram, ''Türkiye'nin en yüksek göllerinden Balık Gölü çevresinde karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgede sekiz, dokuz köyümüz var. Kış şartları da yılın 6 ayı çetin geçiyor, özellikle yaşanabilecek acil vakalara karşı bu yolları sürekli olarak açık tutmaya çalışıyoruz. Karla mücadele çalışmamız iki gündür aralıksız devam ediyor.'' diye konuştu.

Örmeli köyü muhtarı Metin Salman da Özel İdare ekiplerinin kardan kapanan köy yollarını açmak için özveriyle çalıştığını ifade ederek, ''Kış mevsimi her yıl köyümüzde zor geçiyor fakat her aradığımızda Özel İdare ekipleri kısa sürede geliyor ve yolu açıyor, çok teşekkür ederiz.'' dedi.(AA)

doğubayazıt kar açma1

doğubayazıt kar açma2

doğubayazıt kar açma3

doğubayazıt kar açma4

doğubayazıt kar açma5

doğubayazıt kar açma6

Doğubayazıt'ta yol açma çalışmaları Haberine Yorum Ekle