Muş Güncel

Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu Muş'ta yapıldı

MUŞ - Muş'ta, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

MUŞ - Muş'ta, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Muş Alparslan Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, genel kurulda yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Muhtarların mahallelerinin tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Aktürk, şunları kaydetti:

"Bir afette, salgında, olumsuzlukta hemen muhtarlarımız devreye giriyor. Pandemide vatandaşın evine yeri geldiğinde ilacını, ekmeğini getirendi. Mezhebini, meşrebini, inancını ve görüşünü ayırt etmeden herkese hizmet eden muhtarlardır. Bunu görmeyenler, Türkiye Muhtarlık Konfederasyonunun geçmişte yaptığı faaliyetleri takip ettiklerinde muhtarlığın ne olduğunu orada görecekler. Muhtar, vatandaşının ve devletinin yanında duran kişidir. Muhtar, mahallesinin köyünün akil insanı, önde giden, hissiyle değil, aklıyla herkesi, her rengi, her inancı kucaklayan kişidir."

Tek listeyle girilen seçimlerde Muş Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Sume, 132 oyla Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu başkanlığına seçildi.(AA)

MUŞ - Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, İstiklal Marşı, Muhtar, Muş, Muş Alparslan Üniversitesi, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir