Ağrı Çevre

Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde doğal köprü olma özelliği ile tanınan Kudret Köprüsü manzarasıyla mest ediyor.

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde doğal köprü olma özelliği ile tanınan Kudret Köprüsü manzarasıyla mest ediyor.

Ağrı - Kaplıcalar bitişiğinde bulunan ve doğal köprü olma özelliği ile tanınan Kudret Köprüsü, manzarasıyla ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde yer aldığı bilinen, 30 metre yüksekliğe ve 30 metre genişliğe sahip olan köprüden Murat Nehri ve kaplıcalar izlenebilirken, köprü fotoğraf tutkunları için de doğal stüdyo ortamı sunuyor.

Bölgedeki şifalı suyuyla adından söz ettiren Diyadin Kaplıcaları'na geldikten sonra Kudret Köprüsü'nü ziyaret ettiğini söyleyen Selim Çetin, "Burası Kudret Köprüsü olarak geçiyor. Bu bölgenin doğal güzelliklerinden bir yer. Burası sel suları tarafından aşınarak oluşmuş doğal bir köprü. Türkiye'nin her yerinden gelen var buraya. Bu doğal güzellikleri görmek için buraya geldik biz de. Burası Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde de geçiyor. Bu bölgede gezilecek çok yer var" ifadelerine yer verdi.

Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor1
Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor2
Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor3
Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor4
Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor5
Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor6
Doğal Kudret Köprüsü manzarasıyla hayran bırakıyor7
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Diyadin, Diyadin Kaplıcaları, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir