Hakkari Sağlık

Dize Mahallesi yeni aile sağlık merkezine kavuşuyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dize Mahallesi'nde yeni aile sağlık merkezinin yapımına başlandı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dize Mahallesi'nde yeni aile sağlık merkezinin yapımına başlandı.

Hakkâri - 8 bin nüfusa sahip Dize Mahallesi'nin sakinleri, aile sağlık merkezinin olmayışından dolayı farklı bölgelere giderek tedavi işlemlerini görüyorlar. Dize Mahallesi Muhtarı Şükrü Tunç'un Hakkari Valiliğine ve Hakkari İl Sağlık Müdürlüğüne yaptığı başvurular sonucu Hamit Kesici Sokağında aile sağlık merkezinin yapımına başlandı.

Mahallesinin yeni aile sağlık merkezine kavuşacağını ifade eden Muhtar Şükrü Tunç, ''Mahalle sakinlerimiz doktora gitmek için farklı noktalarda bulunan yerlere ya da direkt hastaneye giderek tedavilerini yapıyorlardı. Mahalle muhtarı olarak sıkı takipli görüşmeler ve girişimlerde bulunduk. Şükür en sonunda mahallemize 3. Nolu Aile Sağlık Merkezi'nin yapımına başlandı. İnşallah kısa sürede biter ve mahalle halkının hizmetine girer. Bundan dolayı çok mutluyuz. İnşaatı biter bitmek gelecek doktorlarla mahalle sakinlerimize hizmet verecek. Bu güzel hizmet için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerimize şimdiden hayırlı olsun'' dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Hakkari, Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü, Hakkari Valiliği, Muhtar, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir