Ağrı Güncel

Diyadin'de çocukların korunması için toplantı

Diyadin'de Çocuk Koruma Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi ve Yeni Anaokulu Ziyaret Edildi

Ağrı - Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Karali, çocukların korunması ve suça sürüklenmesinin önlenmesi konularını ele almak üzere "Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı"na başkanlık etti. Toplantı, Diyadin Kaymakamlığı toplantı salonunda, ilçe protokolü ve kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, ilçede uygulanan koruyucu ve destekleyici tedbirler, kurumların gerçekleştirdiği faaliyetler, kurumlar arası koordinasyon ve suça sürüklenen çocuklar için alınacak tedbirler gibi konular tartışıldı. Kaymakam Karali, açılış konuşmasında korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların korunmasının ve desteklenmesinin aile ve toplum açısından büyük önem taşıdığını vurguladı ve her kurumun üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Toplantının ardından Karali, Göl Mahallesi'nde yapımı tamamlanan yeni bir anaokulunu ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Işık'tan okulun son durumu hakkında bilgi alan Kaymakam Karali, okulun en kısa sürede öğrenciler ve Diyadin halkının hizmetine sunulacağını söyledi. Karali, okulun ilçe için hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Belediye, Diyadin, Diyadin Kaymakamlığı, Mustafa Karali, Remzi Işık gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir