Hakkari Güncel

Derecik'te bahar havası

Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Derecik ilçesi ilkbaharı yaşıyor.

Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Derecik ilçesi ilkbaharı yaşıyor.

Hakkâri - Derecik ilçesinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olmasından dolayı vatandaşlar kış mevsiminde yaz havasını yaşıyor. Bu sıcaklığı fırsat bilen vatandaşlar güneşin ve sıcak havanın keyfini çıkardı. Hafta sonunu piknik yaparak geçiren vatandaşlar mangallarını alıp Hacıbey Çayı'na akın etti. Hava sıcaklığının 15 dereceyi bulması ile vatandaşlar kış ayında piknik yapmanın keyfini yaşadı. Bir araya gelen gençler, dedelerinden öğrendikleri geleneksel oyunları da ihmal etmedi. Kış ayında bu havanın fırsatını çıkardıklarını ifade eden Evliya Yılmaz, "Havalar çok güzel gidiyor. Kış ayında olmamıza rağmen yazdan kalma günler yaşıyoruz. Biz de bunu fırsat bilerek gençlerle buraya geldik. Mangal yapıyoruz, spor oyunlar oynuyoruz ip çekme yarışı olsun eskilerden süre gelen, Keliberane dediğimiz oyunu oynuyoruz en çok ta ondan keyif alıyoruz , bunlardan yanı sıra at yarışı da yapıyoruz. Bu sıcak havada bu aktiviteleri yaparak çok keyif alıyoruz. Eskiden şubat ayında çok soğuk ve sert geçerdi. Ama bu yıl çok güzel geçiyor yazlık kıyafetlerle duruyoruz. Hava sıcaklığı bizi çok şaşırttı" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Derecik, Hakkari, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir