Hakkari Güncel

Çukurca'da "5. Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali" yarın başlayacak

HAKKARİ - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenecek "Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali" yarın başlayacak.

Hakkâri - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenecek "Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali" yarın başlayacak.

Hakkari Valiliği himayesinde Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesince düzenlenen, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları tarafından desteklenen festival ile ilçenin tarihi, günlük yaşamı, kültürel değerleri, yemek kültürü, doğa sporları potansiyeli ve doğal güzelliklerinin tanıtılması amaçlanıyor.

Yarın kayıt işlemleri ile tekerlekli kayak yarışmasıyla başlayacak festivalde, huzur ve güven ortamının sağlandığı Kazan Vadisi'ndeki Han Yaylası'nda Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun desteğiyle ödüllü dağ bisikleti yarışması yapılacak, uçurtma şenliği düzenlenecek.

Rus dağcı Roman Abildaev ve dağcı Anastasia Kozlova'nın tırmanış yapacağı festivalde rafting, kano, yamaç paraşütü etkinlikleri, off-road ve motocross gösterisi ile plaj voleybolu turnuvası yapılacak, sanatçılar konser verecek.

Kentten ve il dışından gelmesi beklenen fotoğrafçılar, ödüllü fotoğraf yarışması için yörenin günlük yaşamını, tarihi mekanlarını, çeltik ve susam tarlalarını, Belat ve Kazan Vadisi ile doğal güzelliklerini fotoğraflayacak.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Çukurca, Çukurca Belediyesi, Çukurca Kaymakamlığı, Festival, Hakkari, Hakkari Valiliği, Kayak, Spor, Türkiye, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Voleybol gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir