Hakkari Çevre

Çukurca '5. Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali' coşkuyla devam ediyor

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen 5. Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali Han Yaylası'nda coşkuyla devam ediyor.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen 5. Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali Han Yaylası'nda coşkuyla devam ediyor.

Hakkâri - Hakkari Valiliği koordinasyonunda Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesi tarafından organize edilen festivalin ikinci gününde doğaseverler, sporcular, fotoğrafçılar sabahın erken saatlerinde Han Yaylası'na çıktı. Festival de Hakkari Valisi Ali Çelik, Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, Belediye Başkanı Nazmi Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Zeydin Kaya, Hakkarili Yazar Muhsin Kızılkaya ve kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş ile sporcu ile doğaseverler katıldı.

Halkoyunları ekiplerinin gösterisi ile başlayan Han Yaylası'ndaki ekinlikler kapsamında bisiklet yarışı ve uçurtma şenliği düzenlendi. Çukurca 5. Fotosafarive Doğa Sporları Festivali'nde konuşan Vali Ali Çelik, festival için kente gelen doğaseverler, sporcular, fotoğrafçılar ve basın mensuplarına teşekkür etti. Çukurca'nın güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirten Vali Çelik, "Bu etkinliklerin amacı şehirlerin farkındalıklarını ortaya çıkarmaktır. Kazasız belasız yarışmalar diliyorum. 44 kilometrelik zorlu bir parkur var. Umarım başarıyla hepiniz bu parkuru tamamlarsınız. Uzun yıllar insanların, coğrafyanın imkanlarından faydalanamadığı, zorluklar yaşadığı Kazan Vadisi'nin en üst noktasında, Han Yaylası'ndayız. Kazan Vadisi'nin ismi hepimizin kafasında olumsuz, üzüntülü haberlerle duyulmuş bir yer. Gelirken 5 köyden geçerek geldik. İnsanlarımız tarımsal aktiviteler yapıyor. Çeltik, domates, biber ve çeşitli ürünler ekmişler. Üretime başlamışlar. Kendi huzurlarını tekrar toprağa ekmişler. Orada huzur büyüyor, insanlık büyüyor" dedi.

Bir araya gelerek sevgiyi büyüttüklerini vurgulayan Vali Çelik, "Hakkari'nin her noktasında huzurun ve sevginin hakim olduğunu herkese ifade etmek istiyorum. Güvenlik ve huzurun olduğu yerde istihdamın, yatırımların önünün açılması gerekiyor. Bulunduğumuz coğrafyanın turizm, tarım, hayvancılık potansiyeli çok geniş. İnşallah Hakkari, fırsatların, doğa sporlarının, turizmin, tarımın şehri olarak yer edinecek" şeklinde konuştu.

Daha sonra çeşitli illerden gelen sporcuların katılımı ile dağ bisikleti yarışının startı verildi. Vali Çelik'in startını verdiği yarışmada sporcular Çınaraltı mevkisine kadar olan parkurda dereceye girmek için pedal çevirdi.

Ardından Vali Çelik ve beraberindekiler festival programı kapsamında Han yaylasında vatandaşlarla kol kola girerek halay çekti ve çocuklarla uçurtma uçurdu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Belediye, Çukurca, Çukurca Belediyesi, Çukurca Kaymakamlığı, Emin Yıldırım, Festival, Hakkari, Hakkari Valiliği, Kilometre, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir