Erzincan Kültür Sanat

Çok Sesli Çocuk Korosu yılsonu konserini gerçekleştirdi

Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu yılsonu konserini Dörtyol Meydanında gerçekleştirdi.

Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu yılsonu konserini Dörtyol Meydanında gerçekleştirdi.

Erzincan - Yüzlerce izleyicinin katıldığı konserde birbirinden eğlenceli ama bir o kadar da çocukların kalbinden büyüklere anlamlı mesajlar gönderildi. Erzincan'ın 12 ayrı okulunda öğrenim gören 30 çocuğun oluşturduğu koronun şefliğini Sevilay Erkan yaptı.

2017 yılında kurulan Erzincan Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu, 7 yıl içerisinde 200 kadar çocuğun korist olarak yer aldığı bir koro geçmişine sahiptir. Koro seçmeleri yılda 2 kere Müdürlük bünyesinde, uzman öğretmen komisyonu nezdinde yapılmaktadır. Çocuklar bu seçme sınavlarında ses, işitme ve yetenek testlerine tabi tutulmaktadır. Başarıyla sınavı kazanan çocuklar koro içerisinde yer almaya hak kazanmaktadır. Önümüzdeki Eğitim-Öğretim sezonunda da Ekim ve Şubat aylarında yapılacak seçmelerle yeni korist çocuklar koro içerisinde yer alacaklardır. 7-14 yaş grubu çocuklardan oluşan koro, bugüne kadar 12 il konseri, 5 klip ve 3 festival konseri ile Erzincan'ın çocuk yüzü olmayı başarmıştır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu yeni planlamalar ve yeni programlar için çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Erzincan, Erzincan Valiliği, Festival gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir