Van Güncel

Büyükşehir Belediyesinden engellilere medikal malzeme desteği

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki engellilere medikal malzeme desteğinde bulundu.

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki engellilere medikal malzeme desteğinde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, belediyeye başvuran 12 engelliye medikal malzeme desteği verdi.

Ayakta durma sehpası, diz altı protezi, ayak bileği ortezi (AFO), tekerlekli sandalye için omuzdan destekli silikon, diz, ayak bileği, ayak ortezi istirahat moldu (KAFO), oksijen konsantratörü ve oksijen tüpü gibi birçok ürünü engellilere teslim eden belediye, yanık elbisesi için de nakdi yardım yaptı.

Engelliler ile aileleri desteklerinden dolayı Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ile belediye ekiplerine teşekkür etti.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Ozan Balcı, Tekerlekli Sandalye, Van, Van Büyükşehir Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir