Muş Güncel

Bulanık'ta çiftçiler hububat alımı hakkında bilgilendirildi

VAN - Muş'un Bulanık ilçesinde çiftçiler hububat alımı ve Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) randevu sistemi hakkında bilgilendirildi.

VAN - Muş'un Bulanık ilçesinde çiftçiler hububat alımı ve Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) randevu sistemi hakkında bilgilendirildi.

Bulanık Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan Muş TMO Müdür Yardımcısı Mehmet Göngür, bu yıl hububatta iyi verim beklediklerini söyledi.

Geçen yıldan daha verimli bir sezon geçirdiklerini anlatan Güngör, şu bilgileri verdi:

"Ofis olarak çiftçilerimizin hububatını nasıl alırız diye programlar yapıyoruz. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olan üreticilerimiz başvurabilirler. En az 5 ton ve en fazla 50 ton günlük alabiliyoruz. Bu yıl Toprak Mahsulleri Ofisi olarak ihracatı açtık, ithalatı kapattık. Ürünlerinizi aldıktan sonra 45 gün içinde ödeme yapılacak. Bu alım seyrimize göre değişebilir. Erken de ödeme yapılabilir. Dampersiz araç kabul etmeyeceğiz. İlçede üç yerde alım yapmayı planlıyoruz. Randevu sistemi dışında alım yapmayacağız." .

Programa, Bulanık Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Harun Korkmaz ve çiftçiler katıldı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bulanık, Muş, Nevzat Taşdemir, Toprak Mahsulleri Ofisi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir