Muş Güncel

Bulanık Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi

MUŞ (AA ) - Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi.

MUŞ (AA ) - Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi.

Okulun toplantı salonundaki programda konuşan Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, kent genelinde 3 bine yakın öğrencinin mezun olacağını söyledi.

Bulanık ilçesinde de yüze yakın öğrencinin mezuniyet sevinci yaşadığını belirten Alican, şunları kaydetti:

"Bu öğrencilerimiz, Türkiye'nin dört bir tarafında hem Muş'u hem de Muş Alparslan Üniversitesinin tanıtımını yapacaklar. Muş Alparslan Üniversitesi artık Türkiye'nin sayılı üniversitelerden biri oldu. Buradan çıktığınız zaman şunu hiçbir zaman unutmayın, eğer bir insan kendini kurtaramazsa, başkasını kurtaramaz. Onun için amacımızın, hedefimizin kendimizi kurtarmaya yönelik olması lazım. İnsanlarla iyi diyalog kurun. Lütfen kendinize güvenin, çalışın. İnsanın hayatı her zaman deneyimlerden geçer. Kendinize değer verin. Her insan kendisinden sorumludur. Kendisinin geleceğini inşa eden insan herşeyi başaran insandır. Buradan mezun olacak tüm öğrencilerime başarılar diyorum."

Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İrşad Sami Yuca ise "Bugün burada aldığınız diplomalar, sizlerin emeklerinizin ve çalışmalarınızın birer nişanıdır ancak unutmayın ki gerçek başarı, bu diplomaları en iyi şekilde değerlendirmekle, öğrendiklerinizi hayata geçirerek topluma faydalı bireyler olmakla sağlanır. Yeni hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık, şansınız bol olsun." dedi.

Okulu birincilikle bitiren Betül Eser de destekleri ve emeklerinden dolayı ailesi ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Program, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve kep atma töreniyle sona erdi.

Törene Erentepe Belediye Başkanı Hüseyin Haydaroğullar, Yoncalı Belediye Başkanı Fehim Kaya, Bulanık Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sadrettin Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Saatçi, kurum amirleri, öğretim görevlisi ve veliler katıldı.

Bulanık Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Belediye, Bulanık, Bulanık Devlet Hastanesi, Muş, Muş Alparslan Üniversitesi, Rektör, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir