Son dakika

Buğra Kulak, Sanofi Çekya Genel İlaçlar Genel Müdürü oldu

Kulak, yeni görevinde ülkede birimin dönüşümü ve büyümesinden sorumlu olacak

İSTANBUL - Sanofi Türkiye Genel İlaçlar İş Birimi Strateji ve İş Birlikleri Direktörü olarak görev yapan Buğra Kulak, 21 Eylül itibarıyla, Sanofi Çekya Genel İlaçlar Genel Müdürü pozisyonuna atandı.


Sanofi açıklamasına göre, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden mezun olan Buğra Kulak, kariyerine 2001 yılında GSK'da başladı ardından Abott, Roche, Janssen gibi ilaç şirketlerinde uzun yıllar üst düzey pozisyonlarda önemli sorumluluklar üstlendi.


Alanında deneyimli liderlerden biri olan Buğra Kulak, Sanofi Türkiye'deki kariyerine 2018 yılında Diyabet ve Kardiyovasküler İş Birimi Direktörü olarak başladı. 2020 yılında, Sanofi Türkiye ve Levant Genel İlaçlar Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi.


Aralık 2021'den beri Sanofi Türkiye Genel İlaçlar Strateji ve İş Birlikleri Direktörü olarak çalışan Buğra Kulak, 21 Eylül 2022 itibarıyla Sanofi Çekya Genel İlaçlar Genel Müdürü pozisyonunda görev yapacak.


Sanofi'de liderlik ettiği pek çok projede önemli başarılara imza atan Buğra Kulak, yeni görevinde Sanofi Çekya Genel İlaçlar Birimi'nin dönüşümü ve büyümesinden sorumlu olacak. Kaynak: AA


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir