Spor

Borusan Otomotiv Motorsport Takımı GT4 Avrupa Serisi'nde iki kupa aldı

İSTANBUL - Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), GT4 Avrupa Serisi'nin üçüncü ayak yarışlarını gösterdiği üstün performans neticesinde iki kupayla tamamladı.

İSTANBUL - Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), GT4 Avrupa Serisi'nin üçüncü ayak yarışlarını gösterdiği üstün performans neticesinde iki kupayla tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yıl 100. yaşını kutlayan, motor sporları tarihinin en önemli yarış pistlerinden Spa Francorchamps'ta gerçekleşen yarışlar, birbiriyle uyumlu üyelerden oluşturulmuş takımın önemini bir kez daha gösterdi.

Günden güne yükselen başarılı grafiğiyle GT4 Avrupa Serisi'nde dikkatleri üzerine toplayan Borusan Otomotiv Motorsport, antrenman turlarıyla yarışlarda olmak üzere toplam 4 defa araçlarının hasar almasına rağmen mücadeleyi bırakmadı.

BOM pilotlarından Berkay Besler ve Gabriele Piana ikinci yarışı 3'üncü olarak podyumda bitirirken, Pedro Ebrahim ilk yarış sonunda yine Rookie Cup birincisi olarak kupa kaldırmayı başardı.

Yarışın olduğu hafta sonuna resmi olmayan serbest antrenmanlarla başlayan Berkay Besler ve Gabriele Piana ikilisinin kullandığı 12 kapı numaralı BMW M4 GT4, aldığı ciddi hasar sonucunda onarılmayacak duruma geldi ancak teknik ekibin özverili çalışmasıyla yedek araç hızla hazırlanarak ilk serbest antrenmana katılabildi.

Cuma günü gerçekleşen birinci yarışın ilk turlarında Berkay Besler ve Piana ikilisi Berkay'ın rakibiyle yaşadığı temas sonucunda aldığı hasardan dolayı yarış dışı kaldı.

11 kapı numarasıyla rekabet eden Yağız Gedik ve Pedro Ebrahim ikilisi ise 20'nci sırada başladıkları yarışı gösterdikleri performansla 8'inci tamamladı. Bu sonuçla Pedro Ebrahim birinci ve ikinci ayak yarışlarında olduğu gibi bu yarışta da Rookie Cup birincisi oldu.

- Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 Avrupa Serisi'nde 6'ncı sıraya yükseldi

Cumartesi günü gerçekleşen ikinci yarışta Yağız Gedik ve Pedro Ebrahim ikilisi aldıkları cezadan ötürü yarışa 10 sıra geriden, 30'uncu başladılar. Yoğun çaba sarf eden pilotlar, Yağız'ın son turda ve son virajda rakibiyle yaşadığı temas sonucunda otomobilleri kullanılamayacak duruma gelmesine rağmen bitiş çizgisini geçmeyi başardı ve yarışı 6'ncı olarak tamamladı.

Berkay Besler ve Gabriele Piana ikilisi ise tüm hafta sonu yaşanan olumsuzluklara rağmen takımla birlikte gösterdikleri üstün çaba sonucunda ikinci günü 8'inci sırada başlayıp 3'üncü olarak bitirdi.

Türkiye'yi GT4 Avrupa Serisi'nde 7 yıldır aralıksız temsil eden BOM, böylelikle takımlar kategorisinde bir sıra yükselerek 6'ncılığa çıktı.

GT4 Avrupa Serisi'nin 4'üncü Ayak yarışları 20-21 Temmuz tarihlerinde Almanya'daki Hockenheim Pisti'nde gerçekleştirilecek, yarışlar S Sport ve S Sport kanallarından canlı yayınlanacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport'un diğer sponsorları arasında, Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç, Borusan Oto ve Supsan yer alıyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir