Spor

BOM Karting Takımı, Türkiye Karting Şampiyonası'nda zirvede

İSTANBUL - Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) Karting takımı, Motul 2024 Türkiye Karting Şampiyonası'nın üçüncü ayak yarışlarında Tosfed Micro Destek Kupası'nı birincilikle tamamladı.

İSTANBUL - Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) Karting takımı, Motul 2024 Türkiye Karting Şampiyonası'nın üçüncü ayak yarışlarında Tosfed Micro Destek Kupası'nı birincilikle tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İzmit Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirilen Türkiye Karting Şampiyonası, yüksek seyirci katılımıyla gerçekleşti.

Şampiyon milli motosiklet sporcusu Toprak Razgatlıoğlu'nun da BOM Karting'i desteklemek için katıldığı etkinlikte, üçüncü ayak yarışları yoğun rekabete sahne oldu. Türkiye'nin en genç karting sporcusu unvanına sahip Zayn Sofuoğlu, TOSFED Micro Destek Kupası'nda gösterdiği üstün performansla sezonun üçüncü ayak yarışlarını birincilikle tamamlayarak haftayı kupa ile taçlandırdı.

Mini kategoride yarışan BOM Karting takımının sporcularından Rüzgar Evci, ilk iki yarışta ikinci sıraya yükselirken son yarışta yaşadığı teknik aksaklık nedeniyle şampiyonanın üçüncü ayağını dördüncü sırada tamamladı.

Mini kategori sporcularından Efe Ayhan ise hafta sonunu altıncı sırada tamamladı.

Motul Türkiye Karting Şampiyonası'nın dördüncü ayak yarışları 10-11 Ağustos'ta Uşak Karting Pisti'nde yapılacak.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir