Van Ekonomi

Bölgenin zenginlikleri Anadoludakiler platformunda tanıtılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2024 yılında ülke genelinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP)-Anadoludakiler programı kapsamında bölgenin geleneksel ürünlerinin ve zenginliğinin tanıtımı yapılacağı belirtildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2024 yılında ülke genelinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP)-Anadoludakiler programı kapsamında bölgenin geleneksel ürünlerinin ve zenginliğinin tanıtımı yapılacağı belirtildi.

Van: Doğu Anadolu Kalkınma Ajansından (DAKA) yapılan açıklamada, Anadoludakiler platformunun, topraklarımızın zenginliğini dijital platformda paylaşarak yerel üreticilerin desteklenmesini, geleneksel kültürümüzün yaşatılmasını ve yerel potansiyellerin keşfedilmesini amaçladığı belirtildi. Açıklamada, "Platform kapsamında bereket, birikim ve beceri ana başlıklarında bölgesel zenginliklerin tanıtımı yapılmaktadır.

Ajans olarak faaliyet yürüttüğümüz TRB2 Bölgesi'nde yer alan Bitlis, Muş, Hakkari ve Van illerinin geleneksel ürünlerinin ve zenginliğinin tanıtımı kapsamında Van için tir buğdayı, otlu peynir,savat işleme, Bitlis için meyan kökü, Adilcevaz ceviz reçeli, harik, Muş için kenger, çorti turşusu, boncuklu iğne oyası, Hakkari için maş fasulyesi, çirek peyniri, Hakkari kilimleri ve parzûn platform bünyesinde tanıtılmaktadır. Platforma içerik yükleme süreci devam etmekte olup bölgemizde yer alan diğer kültürel zenginliklerde önümüzdeki süreçte platformda tanıtılacaktır" denildi.

Açıklamada, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2024 yılında ülke genelinde yürütülecek olan (SOGEP) - Anadoludakiler programına ilişkin proje teklif çağrısının da başladığı ve detaylı bilgilerin DAKA'dan alınabileceği bildirildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Ekonomi haberleri de dahil olmak üzere, Adilcevaz, Bitlis, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Hakkari, Muş, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir