Bitlis'te teröristlere ait mühimmat ve gıda malzemesi bulundu

BİTLİS - Bitlis'te terör örgütü PKK mensuplarınca araziye gizlenmiş çok sayıda mühimmat ve gıda malzemesi ele geçirildi.

Bitlis'te teröristlere ait mühimmat ve gıda malzemesi bulundu

BİTLİS - Bitlis'te terör örgütü PKK mensuplarınca araziye gizlenmiş çok sayıda mühimmat ve gıda malzemesi ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan istihbarı çalışmalar sonucu, Bitlis kırsalına bölücü terör örgütü mensuplarınca araziye gizlenmiş yaşam malzemesi ve patlayıcı olduğu bilgisi alındığı belirtildi.

Bunun üzerine 15 Ocak'tan bu yana bölücü terör örgütü mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla ''Şehit Uzman Jandarma Kademeli Çavuş Veysel Şirin 2020-02 Operasyonu''nun sürdürüldüğü bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Operasyon kapsamında toprağa gömülü 2 jelikan bidonda 5 bin biksi fişeği, 3 bin metre elektrik kablosu ve 310 kilogram çeşitli gıda malzemeleri ele geçirilmiştir. Delil niteliği taşıyan malzemelere Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla el konulmuş, diğer malzemeler ise yerinde imha edilmiştir.''

Açıklamada, güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, kent genelinde operasyonlarını artırarak terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı.(AA)

mühimmat bulundu teröristlere Bitlis'te ve gıda malzemesi ait 1

ve bulundu mühimmat ait malzemesi gıda Bitlis'te teröristlere 2

ait gıda ve teröristlere Bitlis'te mühimmat bulundu malzemesi 3

Editörün Seçtikleri

Ağrı-İran ve Ağrı-Erzurum kara yollarında yoğun sis etkili oluyor

Gürbulak Sınır Kapısı'nda koronavirüs tedbirleri

Minik Leyla'nın öldürülmesiyle ilgili davada sanık ifadeleri alınıyor

Ağrı'da koronavirüs iddialarına yalanlama

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Taşlıçay'da kütüphane açılışına katıldı

Yorum Ekle