Ağrılı minikler Bisiklet için biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı

AĞRI - Ağrı'da yaşayan 4 yaşındaki Azra ve 6 yaşındaki Zeynep kardeşler ile kuzenleri 10 yaşındaki Ayşe Ebrar Özer, bisiklet almak için kumbaralarında biriktirdikleri paraları, Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenenlere bağışladı.

Ağrılı minikler Bisiklet için biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı

AĞRI - 'da yaşayan 4 yaşındaki Azra ve 6 yaşındaki Zeynep kardeşler ile kuzenleri 10 yaşındaki Ayşe Ebrar Özer, bisiklet almak için kumbaralarında biriktirdikleri paraları, ve Malatya'daki depremden etkilenenlere bağışladı.

Ağrılı minikler kumbaralarında biriktirdikleri 150 lirayı, deprem bölgesindeki ailelere göndermek üzere Türk Kızılay Ağrı Şubesine teslim etti.

ağrı türkiyenin en soğuk ili1

Şube başkanı Orhan Tatlı, AA muhabirine, miniklerin yaptığı yardımın anlamlı ve gurur verici olduğunu söyledi. Çocukların davranışı karşısında heyecanlandıklarını ifade eden Tatlı, şunları ifade etti:

ağrı türkiyenin en soğuk ili2

''Şubeye 3 miniğin geldiğini görünce aslında biz de heyecanlandık. Vatandaşlarımız sağ olsunlar yardımda bulunuyorlar ama kumbaralarında topladıkları paraları getiren 3 minik kardeşimizi görünce çok duygulandık. Yazın kendilerine bisiklet ve elbise alabilmek için biriktirdikleri paraları Elazığ'daki kardeşleri üşümesinler diye onlara göndermek istediler.

ağrı türkiyenin en soğuk ili4

Böyle güzel bir davranışta bulunarak Elazığ ve Malatya'daki kardeşlerini unutmayan bu miniklere teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları yardım miktarının önemi yok. Yardımın miktarı belki küçük ama gönülleri kocaman.''

ağrı türkiyenin en soğuk ili3

Çocuklar da televizyondan takip ettikleri depremi yaşayan vatandaşların durumuna üzüldüklerini ve onlara destek olmak için kumbaralarındaki paraları bağışladıklarını anlattı.

ağrı türkiyenin en soğuk ili5

Editörün Seçtikleri

Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir, sınırdaki koronavirüs tedbirlerini denetledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta başladı

Ağrı'da Koronavirüs önlemleri üst düzeye çıkarıldı

Göhan Gültekin'in cenazesi memleketi Ağrı'da defnedildi

Gürbulak Sınır Kapısında Araçlar dezenfekte ediliyor

Yorum Ekle