Bingöl Sağlık

Bingöl'de yaşlı adam için ambulans helikopter havalandı

Bingöl'de 76 yaşındaki hasta, sağlık durumu ve tedavisi nedeniyle ambulans helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi'ne sevk edildi.

Bingöl'de 76 yaşındaki hasta, sağlık durumu ve tedavisi nedeniyle ambulans helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi'ne sevk edildi.

BİNGÖL - Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi görmekte olan 76 yaşındaki yaşlı adamın, sağlık durumunun ciddiyeti ve ileri tetkik tedavi süreci göz önüne alarak Elazığ'a ambulans helikopterle sevk edildi.

Bingöl Havalimanına gelen ambulans helikopter, hastayı alarak Elazığ Fırat Üniversitesi'ne götürdü. İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bingöl Devlet Hastanemizde tedavi görmekte olan 76 yaşındaki erkek hasta, yapılan tetkikler sonucu mezenter lenfadenit tanısı almıştır. Hastamızın sağlık durumunun ciddiyeti ve tedavi sürecinin gerektirdiği ileri tetkik ve tedavi olanakları göz önünde bulundurularak, Elazığ Fırat Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Hastamızın en güvenli ve hızlı şekilde sevkinin sağlanması, tetkik ve tedavisinin devam edilebilmesi için helikopter ambulans ile sevki gerçekleşmiştir" denildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, Bingöl Devlet Hastanesi, Bingöl Havalimanı, Elazığ, Fırat Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir