Bingöl Güncel

Bingöl'de İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi

BİNGÖL - Bingöl'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

BİNGÖL - Bingöl'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

Ulu Cami önünde bir araya gelen grup, "Kudüs İslam Ümmetinin Dirilişidir" yazılı pankartla Türk Telekom Kavşağı'na kadar yürüdü.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, burada yaptığı konuşmada, Gazze'de aylardır tarihte eşine az rastlanan bir vahşet olduğunu söyledi.

Bingöl'ün bu süreçte tavrını en net koyan yerlerden biri olduğunu dile getiren Emiroğlu, bu mücadelenin hak ile batılın mücadelesi olduğunu kaydetti.

Emiroğlu, şöyle konuştu:

"Bebekler, kadınlar, çocuklar, yaşlılarımız katlediliyor. Nesiller adeta yok ediliyor. Büyük bir vahşet var. 2 milyarı aşkın İslam alemi kınamalardan öteye geçemedi. Şu ana kadar görüldü ki kınama mesajları tepkiler sözlü bir takım ifadeler bu meşhur, melun şebekeyi durdurmaya yetmedi. Bu mesele sadece Filistinlilerin meselesi değildir, herhangi bir cemaatin, herhangi bir partinin meselesi değildir. Dolayısıyla bizim mutlaka daha güçlü tepki ortaya koymamız lazım. Ne istiyoruz, elinde yetki bulunan makam sahiplerine, İslam ülkelerini idare edenlere şunu söylüyoruz; yaşanan vahşet yetmedi mi?"

Okunan duanın ardından sona eren programda HÜDA PAR İl Başkanı Refik Alpaya ve bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri de yer aldı.

BİNGÖL - İsrail
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, Türk Telekom gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir