Bingöl Çevre

Bingöl'de iki ayrı bölgede çıkan yangınlar söndürüldü

Bingöl merkezde ve Genç ilçesinde çıkan yangınlar ekiplerin müdahalesi sonucu söndürüldü.

Bingöl merkezde ve Genç ilçesinde çıkan yangınlar ekiplerin müdahalesi sonucu söndürüldü.

Bingöl: Alınan bilgilere göre ilk yangın, Genç ilçesi Sarıbudak köyündeki ormanlık alanda çıktı. Haber verilmesi üzerine bölgeye 2 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 1 iş makinası ve personeller sevk edildi. Genç Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerin de desteğiyle ormanlık alandaki yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın nedeniyle 5 dönümlük alanın zarar gördüğü belirtildi.

İkinci yangın ise Bingöl merkez Güveçli köyündeki tarım alanında çıktı. Dumanların yükseldiğini fark eden yöre sakinleri durumu Orman İşletme İl Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Ekipler, kısa sürede yangını söndürerek ormanlık alana sıçramasını engelledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Bingöl, Genç, Genç Belediyesi, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir