Bingöl Güncel

Bingöl'de dolu sebze ve meyve ekili arazide zarara yol açtı

BİNGÖL - Bingöl'de etkili olan dolu nedeniyle sebze ve meyve ekili arazide zarar oluştu.

BİNGÖL - Bingöl'de etkili olan dolu nedeniyle sebze ve meyve ekili arazide zarar oluştu.

Kentin bazı bölgelerinde etkili olan dolu ve sağanak yaşamı olumsuz etkiledi.

Aniden bastıran dolu, Ekinyolu Mahallesi'nde çiftçi Halim Akgök'e ait domates, biber, salatalık, karpuz ve kavun ekili 100 dönüm arazide hasara yol açtı.

Akgök, gazetecilere, yağışın arazisine zarar verdiğini belirterek, "Bu yıl emeklerimiz boşa gitti. Dolu vurduğu zaman ürünlerde hasar oluyor. Devlet yetkililerimizden destek bekliyorum." dedi.

BİNGÖL - Dolu, sebze ve meyve ekili arazide zarara yol açtı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir