Bingöl'de depremden etkilenen binalarda hasar tespit çalışması sürüyor

BİNGÖL - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Bingöl'de depremden etkilenen binalarda hasar tespit çalışması sürüyor

BİNGÖL - 'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede başlatılan hasar tespit çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Hasar tespitinin 2'şer kişiden oluşan 112 ekiple sürdürüldüğünü aktaran Can, şöyle konuştu:

"Depremden 1,5 saat sonra Bingöl'de olduk. Sayın Bakanımızın talimatıyla ertesi sabah nın özel uçuşuyla ekiplerimizi buraya getirdik. Hasarın en yoğun olduğu Kaynarpınar, Elmalı ve Dinarbey köyleriydi. 3 köyde tespit edilen 2 bin 230 yapının 1823'ünün hasar tespit çalışmasını tamamladık."

Vatandaşlardan başvuru beklemeksizin, bütün evlere girerek inceleme yaptıklarını vurgulayan Can, "Bu 3 köyde hasar tespitini bugün tamamladıktan sonra diğer bölgelerde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca, bugün enkaz kaldırma çalışmalarına da başlayacağız. Çalışmalarda drone de kullanıyoruz." ifadesini kullandı.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

ADAL Roket Takımı Ağrı'yı Teknofest'te temsil edecek

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Ağrı'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim

Ağrı'da bıçaklı ve sopalı kavga: 10 yaralı

Ağrı'da toplu yaşam alanları denetlendi

Yorum Ekle