Bingöl Güncel

Bingöl'de çıkan yangında müstakil ev kullanılamaz hale geldi

BİNGÖL - Bingöl'de müstakil evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

BİNGÖL - Bingöl'de müstakil evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Merkeze bağlı Yeşilköy'deki tek katlı müstakil evde ilk belirlemelere göre elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı.

Evde tek yaşayan 65 yaşındaki Kadriye Hişan yangının içerisinde kaldı. Hişan, komşusu Ramazan Koçakelçi'nin yardımıyla evden yaralanmadan çıkarıldı.

İhbar üzerine, bölgeye itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

Yangında, müstakil ev kullanılamaz hale geldi.

Koçakelçi, gazetecilere, Kadriye Hişan'ın bağırışlarıyla koşarak evden çıktığını ve ona yardım ettiğini söyledi.

Evin elektrik tesisatında sıkıntı bulunduğunu anlatan Koçakelçi, "Kadriye teyzeyi mutfaktan zor çıkardım. Benim de kaş ve saçım yandı. Evin bütün eşyaları yandı. Teyzenin kimsesi yok." diye konuştu.

Kadriye Hişan da, Zazaca, yangının birden çıktığını anlatarak, bağırması üzerine yardıma gelen komşusu tarafından kurtarıldığını aktardı.

Bingöl
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, itfaiye, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir