Bingöl Çevre

Bingöl'de bölgesel dolu yağışı sebze fidelerine zarar verdi

Bingöl'de etkili olan bölgesel kuvvetli sağanak ve dolu yağışı, ekili olan sebze ile meyve fidelerine zarar verdi. 100 dönümlük alanda ekim yapan çiftçi, bu yılki emeklerinin gittiğini söyledi.

Bingöl'de etkili olan bölgesel kuvvetli sağanak ve dolu yağışı, ekili olan sebze ile meyve fidelerine zarar verdi. 100 dönümlük alanda ekim yapan çiftçi, bu yılki emeklerinin gittiğini söyledi.

Bingöl: Bingöl'de iki gündür yer yer etkili olan sağanak yağış, bugün bölgesel olarak etkisini sürdürdü. Merkez Ekinyolu Mahallesi'nde etkili olan bölgesel sağanak ve dolu yağışı, bahçelere zarar verdi.

Ekinyolu Mahallesi kervansaray bölgesinde 100 dönümlük alana sebze ve meyve eken çiftçi Halim Akgök (72), bu yılki emeklerinin dolu yağışıyla beraber gittiğini söyledi.

Yarım asırdır bu işi yaparak geçimini yaptığını belirten çiftçi Akgök, "Karpuz, kavun, domates, biber, salatalık hepsi vardı. 100 dönümden fazladır aslında, benim ektiğim 100 dönüme yakındır. Dolu mahvetti. 1 saate yakın yağış vardı, dolu vardı. Sadece bu mevkilerde yağdı. Bence kökleri de gitti. Ben şu anda umudumu kestim. Bu yılki emeklerimiz belki de gitti ne yapalım Allah'ın emridir" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir