İstiklal Marşı'nın Önemi Nedir?

İstiklal Marşı'nın milletimiz açısından önemi oldukça büyüktür. Her milletin kendi bağımsızlığının sembolü,marşı vardır fakat bizim marşımız marşların en güzeli ve en özelidir.

İstiklal Marşı'nın tarihinde yatan tüylerimizi diken diken edecek en büyük anlam ve önemi Kurtuluş Savaşı'nın unutulmaz izlerini ve aziz şehitlerimizin kutsal ruhlarını taşımasıdır.

Kısaca İstiklal Marşının Önemini Anlatan Yazı

İstiklal Marşı'mız Mehmet Akif Ersoy tarafından özenle yazılmış önemli bir sanat eseridir. Ersoy, bu şiiri ilmek ilmek işleyip, biz Türk milletine armağan etmiştir. Marşı okuduğumuzda tüylerimiz diken diken olur, şehitlerimiz, vatanımızın önemi, savaştaki mücadelemiz aklımıza gelir. Marşımız bize her satırlarında atalarımızın bu topraklar, bizler için nasıl mücadele verdiğini ve vatanımıza nasıl sahip çıkmamız gerektiğini vurgular. Marşı okuyanlar Türk olmanın gururu ile okur.

Bu marş bağımsızlığımızı, vatanımız için mücadele veren askerlerimizi, şehitlerimizi unutturmamak için var. O halde unutmayalım. Bağımsızlığımızı, topraklarımızı kazandığımızı, kaybetmemek adına dökülen şehitlerimizin kanlarını... Marşımız söylendikçe göklerdeki bayrağımız her daim gökyüzünde dalgalanmaya devam etsin.

İstiklal Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir?

İstiklal Marşı bağımsızlık ruhunu ve bu toprakları nasıl kazandığımızı gösteren en eşsiz bir eserdir. Bağımsızlık ruhu ile hayata devam etmeye ve bu şanlı marşımızın tarihini unutmamamız açısından çok önemlidir. İstiklal Marşı söylendikçe Türk bayrağı da gök yüzünde dalgalanmaya devam edecektir.