Ekonomi

Biletbayisi.com kış sezonu uçuş verilerini paylaştı

Bilet kullanıcılarının yüzde 65'ni aileler, yüzde 15'ni iş seyahatinde olanlar, yüzde 20'sini de turistler oluşturdu

İSTANBUL - Biletbayisi.com, kış sezonu uçuşlarına ait verilerini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, geçen yıl aralık, 2024 Ocak ve Şubat aylarına ait uçuş istatistikleri, kış sezonu uçuşlarında geçen yıla göre yüzde 25'lik bir artış gösterdi.

Seyahat sektörü salgın sonrası toparlanmaya başladı ve insanların seyahat etme isteklerinin artış oldu. İstatistiklere göre yurt içi bilet satışlarında geçen yıla kıyasla yüzde 25, yurt dışı bilet satışlarında ise yüzde 20 artış gerçekleşti. Bu artış en çok Antalya, Bodrum ve İzmir gibi tatil destinasyonlarında gözlemlendi.

En yoğun seyahat günleri 23 aralık, 31 aralık ve 1 ocak tarihleri olurken, yılbaşı ve sömestr tatilinin bir araya gelmesi bu tarihlerdeki yoğunlukta etkili oldu. Ayrıca, artan akaryakıt ve döviz kurundaki dalgalanmalar uçak biletleri fiyatlarında artışa neden oldu. Ortalama yurt içi uçak bileti geçen yıla göre yüzde 15 yükselirken, yurt dışı uçak bileti fiyatları ise yüzde 10 artış gösterdi.

Bilet kullanıcılarının yüzde 65'ni aileler, yüzde 15'ni iş seyahatinde olanlar, yüzde 20'sini de turistler oluşturdu. Kış sezonunun yurt içi popüler destinasyonları İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Erzurum, popüler yurt dışı destinasyonlar ise Almanya, Hollanda, Azerbaycan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

Biletbayisi.com, kış sezonu uçuşlarında da kullanıcılarına birçok avantaj sundu. Özellikle kış aylarında sıkça yaşanan hava muhalefeti ve uçuş iptalleri göz önüne alındığında, biletbayisi.com'un sunduğu uçuş iptal ve değişikliği kolaylığı büyük önem taşıyor. Ayrıca, şirketin hızlı ve güvenli bilet iade hizmeti de kış sezonu uçuşlarında kullanıcıların aklını rahatlatıyor.

​​​​​​​

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir