Ekonomi

Biletbayisi.com'dan bayram dönemi seyahat raporu

İSTANBUL - Biletbayisi.com Kurban Bayramı tatilinde yaşanan seyahat hareketliliği ve kullanıcı taleplerine ilişkin seyahat raporu yayımladı.

İSTANBUL - Biletbayisi.com Kurban Bayramı tatilinde yaşanan seyahat hareketliliği ve kullanıcı taleplerine ilişkin seyahat raporu yayımladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı, seyahat sektörü açısından son yılların en yoğun dönemlerinden biri olurken, uçak bileti, otobüs bileti ve araç kiralama hizmetlerinde rekor düzeyde talep gözlendi.

Biletbayisi.com üzerinden yapılan uçak bileti satışları, geçen yıllara kıyasla yüzde 30 arttı. Özellikle iç hat uçuşlarında yaşanan yoğunluk, birçok ek seferin düzenlenmesine rağmen uçak biletlerinin hızla tükenmesine neden oldu.

En çok uçuş gerçekleştirilen ve en popüler destinasyonlar, İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara ve Trabzon oldu.

Bayramda otobüs seyahatlerine olan talep de rekor düzeye ulaştı. Birçok otobüs firması, artan talep nedeniyle ek seferler düzenlemek zorunda kaldı. Ancak ek seferler de kısa sürede doldu ve bayram boyunca otobüs biletleri neredeyse tamamen tükendi.

En çok tercih edilen otobüs güzergahları, İstanbul-Ankara, İstanbul-İzmir, Ankara-Antalya, İstanbul-Bursa, İzmir-Bodrum oldu.

Biletbayisi.com'un sunduğu araç kiralama hizmetleri, Kurban Bayramı boyunca büyük ilgi gördü. En yoğun talep gören araç kiralama lokasyonları, İstanbul, Antalya, İzmir, Bodrum, Trabzon oldu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir