Hakkari Çevre

Berçelan'daki su çalışması 3. gününde

Hakkari'nin 3 bin 500 rakımlı Berçelan Yaylası'nda karların erimesi ve toprak kayması nedeniyle arızalanan su ishale hattında yapılan çalışmalar yağışlı havaya rağmen devam ediyor.

Hakkari'nin 3 bin 500 rakımlı Berçelan Yaylası'nda karların erimesi ve toprak kayması nedeniyle arızalanan su ishale hattında yapılan çalışmalar yağışlı havaya rağmen devam ediyor.

Hakkâri - Kentin içme suyu ihtiyacını sağlayan 450'lik borunun patlaması üzerine belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar üçüncü gününe girdi. Yağışlı havaya rağmen başlatılan çalışmalar aralıksız olarak devam ederken, içme suyu arızasının bir kısmının giderildiği ve kentin birçok noktasına su verilmeye başlandığı belirtildi. Karla kaplı yolları açan su arıza ekibi, iş makinelerinin yardımı ile arızaya müdahale etmeye devam ediyor.

Yaklaşık 3 gündür çalışma bölgesinde bulunan Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Davut Güldal, kent merkezine suyun yeniden verilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Kentin içme suyu ihtiyacını sağlayan 450'lik boru hattının bir kısmındaki arızayı giderdik. Hava muhalefeti nedeniyle yarıda kalan çalışma, havaların düzelmesiyle birlikte yeniden başlayacak. Kentin susuz kalmaması için ekiplerimiz ellerinde geleni yapıyor" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir