Ağrı Çevre

Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde bulunan Balık Gölü manzaralı papatya tarlası, sunduğu görsel şölen ile adeta büyülüyor.

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde bulunan Balık Gölü manzaralı papatya tarlası, sunduğu görsel şölen ile adeta büyülüyor.

Ağrı - Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Aras Dağları üzerinde Türkiye'nin en yüksek göllerinden biri olan Balık Gölü'nün bulunduğu bölgede kendiliğinden yetişen papatyalar, fotoğraf çektirmek ve Balık Gölü'nde piknik yapmak isteyenlerin uğrak mekânı haline geldi.

Papatya tarlasına dönüşen arazide çocuklar zaman zaman oyunlar oynarken, bölgeden geçenler ise fotoğraf çekerek görsel şöleni kaydediyor.

Rengârenk çiçeklerin hâkim olduğu bölgede, ziyaretçilerin ilgisini çektiği papatya tarlası, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Balık Gölü'nde boy gösterdi. Bölgede yaşayanlar başta olmak üzere, çevreden geçip çiçekleri fark edenler ise hem seyri güzel manzarayı izliyor hem de fotoğraf çekiyor.

Balık Gölü'ne ailesi ile gelip çiçek tarlasında fotoğraf çeken Seher Temel, "Keşke her şey ehline denk gelseydi, canda inci mercanda, ehline denk gelmeyen her şey ziyan olur. Tıpkı burası gibi burası adeta cennetten bir köşe, papatyalarla bezenmiş bir yer. Burası Ağrı'da çok fazla bilinmediği için hak ettiği değeri görmüyor. Türkiye geneli tanıtılması gerekiyor. Ağrı Balık Gölü'nün Türkiye genelinde tanıtımı yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi1
Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi2
Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi3
Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi4
Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi5
Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi6
Bembeyaz papatya tarlası fotoğrafçıların gözdesi7
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Balık Gölü, Doğu Anadolu Bölgesi, Taşlıçay, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir