Hakkari Çevre

Belediye ekipleri ayda 200 su arızasına müdahale ediyor

Hakkari Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ayda yaklaşık 200 içme suyu arızasına müdahale ettiği belirtildi.

Hakkari Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ayda yaklaşık 200 içme suyu arızasına müdahale ettiği belirtildi.

Hakkâri - Kentin birçok bölgesinde heyelan yaşanması ve içme suyu hatlarının eski olmasından dolayı sürekli su arızalarının meydana geldiği Hakkari'de, belediye ekipleri kentin susuz kalmamak için 7/24 çalışmalarını sürdürüyor. Kentin değişik mahallelerinde günde 6 ila 10 arasında su arızasına müdahale eden belediye ekipleri, sıcak havalara aldırış etmeden su arızalarına müdahale ediyor.

Hakkari'deki bazı vatandaşlar, kentin yüzde 70'inin heyelan bölgesi olduğunu belirterek, kaymalardan dolayı içme suyu şebekelerinin hasar gördüğünü söylediler. Belediye ekiplerinin müdahalesine rağmen bazı noktalarda yeniden arızaların yaşandığını ifade eden vatandaşlar, kentin susuz kalmaması için özverili bir çalışma sergileyen belediye ekiplerini teşekkür ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari, Hakkari Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir