Van Güncel

Bahçesaray'da vatandaşlar Müküs Çayı kıyısında serinliyor

VAN - Van'ın Bahçesaray ilçesinde vatandaşlar, havanın ısınmasıyla serinlemek için Müküs Çayı kıyısını tercih ediyor.

VAN - Van'ın Bahçesaray ilçesinde vatandaşlar, havanın ısınmasıyla serinlemek için Müküs Çayı kıyısını tercih ediyor.

İlçe merkezinden geçen Müküs Çayı, doğanın canlanmasıyla seyrine doyum olmayan manzaraya sahne oluyor.

Sıcak havadan bunalan vatandaşlar da çayın kıyısındaki ağaçlık alanlara gelerek hem doğayla iç içe zaman geçiriyor hem de bölgenin güzelliklerini cep telefonlarıyla görüntülüyor.

Vatandaşlardan Uğur Karci, Bahçesaray'ın bozulmamış doğasıyla insanların ilgisini çektiğini söyledi.

Müküs Çayı'nın eşsiz bin manzarasının oludğunu belirten Karci, şunları kaydetti:

"Suyu buz gibi akan Müküs Çayı, ilçenin en büyük değerlerinden biri. Güneşli havayı fırsat bilerek buraya geldik. Eşsiz doğasıyla insanları kendine hayran bırakan alanda hem serinledik hem de doğayla iç içe zaman geçirdik. Herkesi bu güzellikleri görmeye davet ediyorum."

Bahçesaray
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bahçesaray, Saray, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir