Hakkari Çevre

Bağlar alternatif yolu yeniden ulaşıma açıldı

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'nin Bağlar Mahallesi'nde meydana gelen heyelan nedeniyle çöken alternatif yol, DSİ 174. Şube Müdürlüğü tarafından onarılarak yeniden ulaşıma açıldı.

Hakkâri (İHA) - Hakkari'nin Bağlar Mahallesi'nde meydana gelen heyelan nedeniyle çöken alternatif yol, DSİ 174. Şube Müdürlüğü tarafından onarılarak yeniden ulaşıma açıldı.

HAKKARİ - Yaz aylarında karların erimesiyle Katremas Deresi'nin taşması üzerine 3 bin nüfuslu Karşıyaka Mahallesi'nin ulaşımını sağlayan alternatif yol ikiye bölünmüştü. Bunun üzerine yol muhtemel tehlikelere karşı ulaşıma kapatılmıştı. Deredeki su seviyesinin düşmesi ile birlikte DSİ ekipleri dere yatağında çalışma başlattı. Çöken bölümler yeniden onarılarak ulaşıma açıldı.

Bağlar Mahallesi Muhtarı Cebrail Arslan, Bağlar Mahallesi'nin alternatif yolunun Dağgöl Mahallesi'nden geçtiğini belirterek, "Yağışlardan dolayı toprak kayması meydana gelmesi sonucu çöktü ve az bir bölümü askıda kaldı. Muhtemel kazalara karşı ulaşıma kapatılmıştı. Hakkari DSİ 174. Şube Müdürlüğü deredeki su seviyesinin düşmesi üzerine dere ıslahı yaparak çöken yola taşla dolgu yaptı ve yol yeniden ulaşıma açıldı. DSİ yetkililerine ve ekiplerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Muhtar gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir