Bağcılar'da pandemi sonrası ilk nikah kıyıldı

İSTANBUL - Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar'daki ilk nikahı sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak kıydı.

Bağcılar'da pandemi sonrası ilk nikah kıyıldı

İSTANBUL - Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar'daki ilk nikahı sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak kıydı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, normalleşme sürecinin ilk çiftleri olan Serdar Yılmaz ve Seda Aslan'a sürpriz yaparak, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda nikah işlemlerini gerçekleştirdi.

Evlendirme memuru cübbesini giyen Başkan Çağırıcı, şahitler huzurunda dünyaevine girmek için ilk adımı atan çiftin nikahını kıyarak, çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

Çağırıcı, evlilik cüzdanını gelin Seda Aslan'a takdim etti. Asgari sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen törende sosyal mesafe ve maske kuralına uyuldu. Damat ve gelinin yakınları koltuklarda ikişer boşluk bırakarak oturdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çağırıcı, İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca nikah işlemlerinde önlemleri aldıklarını ifade etti.

Vatandaşların bu mutlu günlerinde hüzün yaşanmaması için tedbirleri en üst seviyede tuttuklarını aktaran Çağırıcı, "Nikah salonumuz her gün dezenfekte ediliyor ve temizlenerek steril hale getiriliyor. Evlenecek bütün çiftlerimize mutluluklar diliyorum." ifadesini kullandı.

Öte yandan, nikah salonunda kıyılan nikahlar, belediyenin web adresinden canlı yayınlanarak, lerin bu mutlu anlara eşlik etmesi sağlanıyor.Kaynak:AA

Editörün Seçtikleri

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

Yorum Ekle