Avis'e Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi'nde ödül

İSTANBUL - Avis, "Aynı Dili Konuşuyoruz" projesiyle 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi'nde ödüllendirildi.

Avis'e Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi'nde ödül

İSTANBUL - Avis, "Aynı Dili Konuşuyoruz" projesiyle 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi'nde ödüllendirildi.

Şirket açıklamasına göre, Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren araç kiralama markası Avis, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği'nin düzenlediği 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi'nde, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği iş birliği çerçevesinde 3 yıldır yürütmekte olduğu "Aynı Dili Konuşuyoruz" projesi ile "Eşitsizliklerin Azaltılması" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Avis ayrıca, "Tüm Annelerle Aynı Dili Konuşuyoruz" etkinliği ile de jüri özel ödülünün sahibi oldu. Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsünde düzenlenen törende ödülü, Avis adına Otokoç Otomotiv Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak aldı.

Avis'in "Eşitsizliklerin Azaltılması" kategorisinde ödül kazanan "Aynı Dili Konuşuyoruz" projesi; araç kiralama noktalarında işitme engelli bireylerin iletişim yoksunluğu nedeniyle yaşadığı problemleri asgari seviyeye çekmeyi, alınan ve verilen hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyor.

Proje, Türk İşaret Dili ilk Yardım El Kitabı'nın hazırlanmasını, kurum içinde gerçekleşen işaret dili eğitimlerini, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Görüntülü Destek Merkezi'nin yönettiği ve herhangi bir sorunla karşılaşan işitme engelli bireyin merkeze bağlanması ile kendi dilinde hizmet alabileceği bir ortamı içeriyor. Hazırlanan el kitabı, dünya genelinde sektörde bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

Avis'in jüri özel ödülünü alan "Tüm Annelerimizle Aynı Dili Konuşuyoruz" projesi ise "12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engelliler Günü" ve "Anneler Günü" çerçevesinde işitme engelli anneler için iki günü kapsıyor.

Avis, 11 Mayıs günü işitme engelli anneleri "Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu"na, 12 Mayıs günü ise Fenerbahçe-Akhisar Belediyespor maçına götürdü. Maç seremonisinde futbolcular, "Aynı Dili Konuşuyoruz" pankartı ile sahaya çıktı.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi, topluma yarar sağlayan ve değer katan sosyal sorumluluk çözümlerini farklı sektörlerden paydaşlarıyla buluşturmak ve iş birliklerine zemin hazırlamak amacıyla 2009'dan beri her yıl düzenleniyor.

Kaynak: AA

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da kuaföre giden gelin, trafik kazasında hayatını kaybetti

Ağrı'da kardeşler arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Ağrı'da otomobil şarampole devrildi: 4 ölü, 1 yaralı

Ağrı'da Kovid-19 tedbirleri denetlendi

Ağrı'da, "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu" oluşturuldu

Yorum Ekle