ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara’dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara’dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi

AĞRI – Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Saim Alpaslan, ‘Yerel Kalkınma Projesi’ kapsamında Ankara’dan gelen heyetle bir araya geldi.

AĞRI – Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Saim Alpaslan, ‘Yerel Kalkınma Projesi’ kapsamında Ankara’dan gelen heyetle bir araya geldi.

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Oğuzhan ÖZBAŞ, Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü V.Ahmet Yalçın YALÇINKAYA ve heyetleri Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulunu Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında ziyaret ettiler.

Toplantı öncesi ilimizde Tekstil kent, Diyadin Kaplıca seraları, Ağrı Şeker Fabrikası gezdirilerek yatırımcılarımızın sıkıntıları ve görüşleri alındı.
Ziyarette Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yürüttüğü Hazine ve Maliye Bakanlığı”nın paydaş olduğu Yerel Kalkınma Projesi kapsamında Diyarbakır ve Erzurum illeri ile birlikte pilot il olan Ağrı İlimizin ekonomik kalkınmasına ilişkin yapılması ve hayata geçirilmesi gereken projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantı açılış konuşması yapan Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan; İlimizin ekonomik ve sosyal durumu göz önünde bulundurulduğunda Türkiye şartlarında sonlarda olduğunu Devletimizin Teşvik sisteminde ilimiz gibi azgelişmiş illeri pilot il olarak seçerek yatırımcıyı cezp edici ve yatırım yapmış işadamlarını rahatlatacak teşvikler verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca ilimizin doğal kaynaklarının aktif olarak kullanılması gerektiğini, ilimizin İran ile sınır kapısı olduğunu sınır ticaretinin geliştirilmesi gerektiğini, daha fazla istihdam sağlayacak sektörlerin desteklenmesi gerektiğini, bu sayede ilimizde göçün önleneceğini söyledi.

Toplantı sonrası misafirlerlere plaket ve hediye takdiminde bulunuldu.

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara’dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi1

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi2

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi3

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi4

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi5

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi6

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi7

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi8

ATSO Başkanı Saim Alpaslan Ankara dan Gelen Heyetle Bir Araya Geldi9


Yorum Ekle