ATSO Başkanı Alpaslan'dan 23 Nisan mesajı

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Saim Alpaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

ATSO Başkanı Alpaslan'dan 23 Nisan mesajı

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Alpaslan, mesajında, Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümünde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın gurur ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

23 Nisan 1920'de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığını ve ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm dünyaya duyurulduğunu belirten Alpaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920, Türk milletinin tarihinde dönüm noktası oluşturan tarihlerden biri olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı milletimizin bağımsızlık iradesinin dokunulmaz ve sarsılmaz olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Dileğimiz odur ki, tüm dünya çocuklarının barış, sevgi ve huzur içinde her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucu üyelerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramını kutluyorum.”

saim alpaslan1


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da eve giren ebabil kuşunun bir günlük misafirliği çocukları sevindirdi

Ağrı'da "27 Mayıs, 12 Eylül ve 15 Temmuz" yazılı pankartlar darağacına asıldı

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın son günü de sokaklar boş kaldı

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

Yorum Ekle